Search
Close this search box.
۴ دقیقه

0 / 5. 0

تاثیر اندازه آلت تناسلی در رابطه جنسی

تاثیر اندازه آلت تناسلی در رابطه جنسی

آنچه می خوانید...

اندازه آلت تناسلی چه تاثیری در روابط جنسی دارد؟طول آلت تناسلی مردان در کیفیت رابطه جنسی و میزان لذت جنسی چه تاثیری دارد؟ آیا اندازه و شکل آلت تناسلی می‌تواند در رابطه‌ جنسی تاثیرگذار باشد؟ این سوال یکی از سوالات رایجی است که از پزشکان پرسیده می‌شود. باید گفت پاسخ قطعی و مشخصی برای این پرسش وجود نداشته و در واقع نمی‌توان یک اندازه‌ ثابت و دقیق را برای آلت تناسلی مردان مشخص کرد و اطمینان داد افرادی که آلت تناسلی آنها در اندازه‌ی معیار تعیین شده قرار دارد می‌توانند لذت جنسی تجربه نمایند. در واقع به جز اندازه‌ آلت تناسلی، عوامل بسیار مهم دیگری در رابطه جنسی نقش دارند. در ادامه این مقاله به توضیحات بیشتری پیرامون تاثیر اندازه‌ی آلت تناسلی در رابطه‌ جنسی می‌پردازیم.

تاثیر اندازه آلت تناسلی در لذت جنسی

میانگین اندازه‌ آلت تناسلی برای برقراری رابطه جنسی

طبق مطالعات انجام شده، میانگین اندازه‌ آلت تناسلی در حالت معمولی ۸.۸ سانتی‌ متر و در حالت نعوظ ۱۲.۹ سانتی متر در نظر گرفته شد. افرادی که آلت تناسلی آن‌ها در حالت نعوظ کمتر از ۷.۵ سانتی متر باشد، بهتر است به بهترین متخصص اورولوژی در تهران مراجعه کرده و از روش‌های مناسب برای بزرگ کردن آلت تناسلی کمک بگیرند.

مطالعات دیگری که در سال ۲۰۱۴ انجام شده بود، میانگین آلت تناسلی مردان را در حالت معمول ۹.۱۶ سانتی متر و در حالت نعوظ ۱۳.۱۲ سانتی متر اعلام کرد. اما نکته‌ی حائز اهمیت این است که ۴۵ درصد مردان تمایل دارند آلت تناسلی بزرگ‌تری داشته باشند.

اندازه‌ آلت تناسلی چگونه بر رابطه جنسی تاثیر می‌گذارد؟

اندازه آلت تناسلی با تاثیر بر عوامل متعددی مانند آن چه در ادامه گفته شده است، بر رابطه جنسی تاثیرگذار خواهد بود:

  • احساس راحتی جنسی

اگر اندازه‌ی آلت تناسلی بیش از حد بزرگ باشد، دخول در رابطه جنسی دردناک خواهد شد. برقراری رابطه‌ مقعدی با شریک جنسی نیز برای افرادی که آلت تناسلی بزرگ‌تر از حد معمول داشته باشند، در اغلب موارد بسیار دردناک و یا غیر ممکن خواهد بود.

  • لذت جنسی

اندازه‌ی طول و قطر آلت تناسلی دو عامل مهمی هستند که در توانایی تحریک شریک جنسی نقش دارند. به عنوان مثال فردی که آلت تناسلی کوتاه دارد اما قطر آلت تناسلی او زیاد است می‌تواند مناطق متعددی را در مقعد و یا واژن تحریک نماید اما برای دسترسی به مناطق عمیق‌تر موفق نخواهد بود.

  • اضطراب و ادراک جنسی

اندازه‌ی واقعی آلت تناسلی، تنها عامل مهم نیست. درکی که هر کدام از طرفین از بزرگ یا کوچک بودن آلت تناسلی دارند در حین رابطه‌ی جنسی تاثیر بیشتری دارد. به عنوان مثال فردی که اندازه‌ی آلت تناسلی او به اندازه‌ی متوسط است ممکن است با فکر اینکه اندازه‌ی آلت تناسلی او کوچک است در هنگام رابطه‌ی جنسی دچار اضطراب شود و نتواند یک رابطه‌ی جنسی لذت بخش را تجربه نماید.

بیشتر بخوانید: اندازه طبیعی آلت تناسلی مردان

تاثیر اندازه‌ آلت تناسلی در رضایت همسر از رابطه‌ی جنسی

برخلاف باور عموم که اندازه‌ آلت تناسلی را مهمترین عامل در رضایت جنسی می‌داند، در یک نظرسنجی که در سال ۲۰۰۶ انجام شد نشان داد که ۸۴ درصد خانم‌ها از اندازه‌ی آلت تناسلی همسر خود رضایت داشتند. تنها ۱۴ درصد افراد شرکت کننده تمایل داشتند که همسر آنها آلت تناسلی بزرگتری داشته و ۲ درصد نیز تمایل داشتند که آلت تناسلی همسر آنها کوچکتر باشد.

تاثیر اندازه‌ی آلت تناسلی در رابطه‌ی مقعدی و زوج‌های هم جنسگرا

خانم‌هایی که واژن باریکی دارند ممکن است شریک جنسی با اندازه‌ی آلت تناسلی معمولی ترجیح بدهد. همچنین در افرادی که رابطه‌ی جنسی مقعدی دارند یا زوج‌های هم جنس گرا نیز بزرگ بودن اندازه‌ی آلت تناسلی می‌تواند به عنوان یک مانع عمل کرده و منجر به کاهش لذت جنسی شود.

بنابراین جهت دست یابی به لذت جنسی باید در مورد تمایلاتی که دارید با شریک جنسی خود صحبت کرده و به دنبال راهکارهایی جهت برآوردن نیازهای جنسی یکدیگر باشید بدون آن که به اندازه و یا شکل آلت تناسلی خود توجه کنید.

کلام اخر

در تحقیقات متعددی که پیرامون تاثیر اندازه‌ی آلت تناسلی در رابطه جنسی انجام شده است اکثر زوجین، سازگاری جنسی را مهمتر از اندازه‌ی آلت تناسلی ذکر کرده‌اند و اندازه‌ی آلت تناسلی به ندرت به عنوان یک عامل مهم در لذت و رضایت جنسی مشخص شده است. با اینکه ناسازگاری در رابطه‌ی جنسی ممکن است برای هر زوجی اتفاق بیفتد اما در اکثر موارد اندازه‌ی آلت تناسلی به عنوان عاملی برای لذت جنسی در نظر گرفته نمی‌شود. متخصصین توصیه کرده‌اند پیش از برقراری رابطه‌ی جنسی ابتدا به نیازهای یکدیگر گوش دهید تا بتوانید یک رابطه‌ی جنسی سازگار داشته باشید.

دکتر حامد رجایی

جراحی اورولوژی (جراحی کلیه و مجاری ادراری)
فوق تخصص و فلوشیپ سنگ های ادراری و اندریورولوژی (جراحی درون بین) لاپاراسکوپی پیشرفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *