Search
Close this search box.
۵ دقیقه

0 / 5. 0

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان

بزرگ کردن آلت تناسلی

آنچه می خوانید...

روش‌های مختلفی برای بزرگ کردن آلت تناسلی مردان وجود دارد. با وجود ادعاهایی که برای بسیاری از این محصولات مانند قرص‌ها، دستگاه‌ها و یا تمرینات مختلف وجود دارد اما شواهد علمی اندکی برای روش‌های غیر جراحی در دست است. بسیاری از این محصولات ممکن است دارای مواد بالقوه خطرناک باشند که می‌توانند آسیب‌های دائمی به آلت تناسلی وارد نمایند. در واقع بیشتر تبلیغاتی که در این رابطه وجود دارد تاثیری در افزایش اندازه‌ی آلت تناسلی مردان ندارند.

در مورد روش جراحی نیز باید از این نکته آگاه باشید هیچ پزشک متخصصی، جراحی آلت تناسلی مردانه را تنها به دلیل زیبایی مورد تائید قرار نمی‌دهد. در ادامه‌ی این مقاله به توضیحاتی پیرامون راه‌های بزرگ کردن آلت تناسلی مردان و تاثیر آنها می‌پردازیم.

یزرگ کردن آلت تناسلی

اندازه‌ی طبیعی آلت تناسلی مردانه

اکثر افرادی که فکر می‌کنند آلت تناسلی آن‌ها کوچک‌تر از حد معمول است، در واقع آلت تناسلی به اندازه‌ی نرمال و طبیعی دارند. طول آلت تناسلی در حالت معمولی نمی‌تواند پیش بینی کننده‌ی افزایش اندازه‌ی آلت تناسلی در هنگام نعوظ باشد. اگر اندازه‌ی آلت تناسلی شما در هنگام نعوظ حدود ۱۳ سانتی‌متر و یا بلندتر از آن باشد، اندازه‌ی آن طبیعی است.

در صورتی که اندازه‌ی آلت تناسلی در هنگام نعوظ کمتر از ۷.۵ سانتی‌متر باشد، به عنوان آلت تناسلی کوچک در نظر گرفته می‌شود. به این وضعیت میکروپنیس گفته می‌شود.

بیشتر بخوانید: بالانیت یا التهاب کلاهک آلت تناسلی چیست؟

راه‌های بزرگ کردن آلت تناسلی مردان

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان از طریق راه های مختلفی صورت می‌گیرد که در ادامه به این روش‌ها پرداخته‌ایم:

لوسیون ها و قرص های افزایش سایز آلت تناسلی

این محصولات به ادعای تولید کنندگان حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی، گیاهان دارویی و هورمون‌هایی هستند که می‌تواند آلت تناسلی را بزرگ‌تر کند. اما هیچ گونه تحقیقات علمی در مورد اثربخشی این محصولات انجام نشده و ممکن است حتی دارای مواد مضری باشند که روی برچسب به آن‌ها اشاره‌ای نشده است.

پمپ وکیوم آلت تناسلی 

پمپ وکیوم آلت تناسلی می‌تواند خون را به سمت آلت تناسلی بکشد و منجر به تورم آن شود. استفاده از پمپ خلاء و دستگاه وکیوم مردانه در برخی موارد برای درمان اختلال نعوظ استفاده می‌شود. استفاده از این دستگاه به صورت مداوم می‌تواند منجر به بزرگ‌تر نشان دادن آلت تناسلی به صورت موقتی شود اما استفاده‌ی طولانی مدت از آن ممکن است به بافت الاستیک آلت تناسلی آسیب وارد کرده و باعث نعوظ کمتر شود.

تمرینات ورزشی افزایش طول آلت تناسلی

می‌توان با کمک فشار دست به صورت مکرر، خون را از پایه‌ی آلت تناسلی به سمت سر آن هدایت کرد. این روش نسبت به سایر روش‌ها ایمن به نظر می‌رسد اما هیچ گونه شواهد علمی که نشان بدهد استفاده از این روش کارآیی دارد و منجر به بزرگ شدن آلت تناسلی می‌شود وجود ندارد. از عوارض این روش می‌توان به اسکار، درد و تغییر شکل آلت تناسلی اشاره کرد.

استرچینگ و کشیدن آلت تناسلی

در این روش از دستگاهی استفاده می‌شود که منجر به کشش ملایم آلت تناسلی می‌شود. بر اساس برخی مطالعات افزایش طول آلت تناسلی به میزان ۱ تا ۳ سانتی‌متر با استفاده از این دستگاه‌ها گزارش شده است. اما استفاده از این دستگاه ممکن است منجر به درد و ناراحتی شود. دستگاه استرچینگ برای ۴ تا ۶ ساعت در روز به مدت چند ماه باید استفاده شود، به همین علت استفاده از آن برای بسیاری از افراد مقدور نیست.

جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی مردان

روش جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی می‌تواند باعث افزایش در قطر آلت  تناسلی و همچین تغییر جزئی در طول آلت تناسلی در حالت غیر نعوظ شود اما تغییری در اندازه‌ی واقعی آلت تناسلی در حالت نعوظ ندارد. عوارضی مانند عفونت، باقی ماندن زخم و اسکار، از دست دادن حس در آلت و یا اختلال در عملکرد آلت تناسلی جزء عوارضی هستند که باید پیش از جراحی افزایش سایز آلت تناسلی به آن توجه کنید. البته با مراجعه به بهترین متخصص اورولوژی در تهران، می‌توانید این خطرات و عوارض احتمالی را کاهش داده و نگرانی از این بابت نداشته باشید.

جراحی آلت تناسلی به افرادی که از بدو تولد دچار مشکلاتی در ناحیه تناسلی بوده و یا به دلیل ضربه، دچار آسیب شده‌اند توصیه می‌شود اما جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی فقط به منظور افزایش زیبایی معمولاُ از جانب بسیاری از جراحان پذیرفته نمیشود.

روش‌های مختلفی مانند تزریق چربی به آلت، پیوند بافت جهت افزایش طول و قطر آلت و ایمپلنت آلت تناسلی جزء روش‌هایی هستند که در صورت نیاز برای بزرگ کردن طول و قطر آلت تناسلی به کار برده می‌شود.

کدام روش بزرگ کردن آلت تناسلی مردانه بهتر است؟

هیچ روش مطمئن و اثبات شده‌ای جهت بزرگ کردن آلت تناسلی وجود ندارد اما با انجام راهکارهایی که در ادامه اشاره می‌شود، می‌توانید به بهبود رابطه جنسی خود کمک نمائید.

  • با شریک جنسی خود در مورد خواسته‌هایی که از کیفیت رابطه‌ی جنسی دارد صحبت کنید. در برخی موارد نیازهای جنسی همسر شما هیچ ارتباطی با اندازه‌ی آلت تناسلی ندارد.
  • وزن خود را در محدوده‌ی طبیعی قرار دهید. چربی‌های اضافه‌ی دور شکم می‌تواند اندازه‌ی آلت تناسلی را کوچکتر از حد طبیعی نشان دهد.
  • به صورت منظم ورزش نمائید: آمادگی جسمانی علاوه بر سالم ماندن می‌تواند قدرت و استقامت شما در حین رابطه‌ی جنسی را بهبود ببخشد.
  • با مشاور امور جنسی صحبت کنید تا راهکارهای قابل قبول برای افزایش رضایت جنسی به شما ارائه دهد.

کلام آخر

با وجود تبلیغاتی که در مورد تاثیر اندازه‌ی آلت تناسلی بر کیفیت رابطه‌ی جنسی مطرح می‌شود باید این نکته را بدانید که درک نیازها و خواسته‌های شریک زندگی، بیشتر از تغییر اندازه‌ی آلت تناسلی منجر به بهبود روابط جنسی شما می‌شود. بنابراین به جز در مواردی که دچار مشکل میکروپنیس هستید نباید به دنبال روش‌های بزرگ کردن آلت تناسلی باشید.

دکتر حامد رجایی

جراحی اورولوژی (جراحی کلیه و مجاری ادراری)
فوق تخصص و فلوشیپ سنگ های ادراری و اندریورولوژی (جراحی درون بین) لاپاراسکوپی پیشرفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *