۵ دقیقه

3.5 / 5. 34

راه های بزرگ کردن آلت تناسلی مردان

راه های بزرگ کردن آلت تناسلی مردان

آنچه می خوانید...

اندازه آلت تناسلی یک دلیل رایج اضطراب و نگرانی در میان آقایان است. با این حال، هیچ راه اثبات شده ای برای بزرگ کردن آلت تناسلی مردان وجود ندارد و برخی از روش ها ممکن است اثرات نامطلوبی داشته باشند. در این مقاله به بررسی انواع، اثربخشی و عوارض راه های بزرگ کردن آلت تناسلی مردان می پردازیم. تبلیغات برای محصولات و راه های بزرگ کردن آلت تناسلی مردان در همه جا وجود دارد. تعداد زیادی از قرص ها، وزنه ها، تمرینات و جراحی ها ادعا می کنند که طول و عرض آلت تناسلی شما را افزایش می دهند. با این حال، حمایت علمی کمی برای روش‌های غیرجراحی برای بزرگ کردن آلت تناسلی وجود دارد.

هیچ سازمان پزشکی قابل اعتمادی جراحی آلت تناسلی را صرفا به دلیل زیبایی تایید نمی کند. بیشتر تکنیک هایی که در تبلیغات می بینید اثر نمی کنند. و برخی می توانند به آلت تناسلی شما آسیب برسانند. قبل از امتحان هر یک از آنها خوب فکر کنید.

چه چیزی در مورد اندازه آلت تناسلی طبیعی است؟

ترس از اینکه آلت تناسلی شما خیلی کوچک به نظر می رسد یا آنقدر کوچک است که نمی تواند همسرتان را در طول رابطه جنسی راضی نگه دارد برای برخی افراد وجود دارد. اما اکثر مردانی که فکر می‌کنند آلت تناسلی ‌شان خیلی کوچک است، در واقع آلت تناسلی دارند که اندازه معمولی در نظر گرفته می ‌شود. زیرا بسیاری از مردان تصور اغراق آمیزی از اندازه آلت تناسلی دارند. اگر آلت تناسلی شما در هنگام نعوظ حدود ۵ اینچ (۱۳ سانتی متر) یا بلندتر است، اندازه آن معمولی است. آلت تناسلی تنها زمانی کوچک در نظر گرفته می شود که در هنگام نعوظ کمتر از ۳ اینچ (حدود ۷.۵ سانتی متر) باشد. این وضعیتی است که میکروپنیس نامیده می شود.

چه چیزی در مورد اندازه آلت تناسلی طبیعی است؟

آیا فرد می تواند سایز آلت تناسلی خود را افزایش دهد؟

بسیاری از مردان به دنبال درمان برای افزایش اندازه آلت تناسلی خود هستند. با این حال، تحقیقات نشان می دهد که در بیشتر موارد، آلت تناسلی آنها در محدوده “طبیعی” قرار دارد.

تولید کنندگان مختلف ادعا می کنند که محصولاتی از جمله قرص ها، کرم ها و وسایل کششی می توانند به بزرگ کردن آلت تناسلی مردان کمک کنند. برخی افراد نیز به جراحی فکر می کنند. با این حال، بنیاد مراقبت های اورولوژی اشاره می کند که هیچ یک از این روش ها کار نمی کند. جراحی ممکن است به فرد مبتلا به بیماری به نام میکروپنیس کمک کند. با این حال، می تواند خطرناک باشد و تضمینی وجود ندارد که رضایت جنسی شخص را بهبود بخشد.

محصولات بزرگ کننده آلت تناسلی

از جمله محصولات بزرگ کننده آلت تناسلی شامل موارد زیر هستند:

دستگاه های کششی

هدف دستگاه های کششی افزایش طول آلت تناسلی با کشش بافت آلت تناسلی است. فرد وزنه یا قاب کوچکی را روی آلت شل قرار می دهد تا به آرامی آن را بلند کند.

چندین تحقیق، اثرات دستگاه های کششی را با نتایج متفاوت بررسی کرده اند. برخی از نتایج نشان می‌دهد که این دستگاه ‌ها می ‌توانند آلت تناسلی را به اندازه ۱ تا ۳ سانتی‌متر (۰.۴ تا ۱.۲ اینچ ) بلند کنند. با این حال، شواهد مربوط به دستگاه های کششی محدود است. تعیین ایمنی و اثربخشی آنها به تحقیقات بیشتری نیاز دارد و بنیاد مراقبت اورولوژی در حال حاضر استفاده از آنها را توصیه نمی کند.

دستگاه های مکنده

این نوع دستگاه که به عنوان پمپ آلت تناسلی نیز شناخته می شود، حاوی لوله ای است که روی آلت تناسلی قرار می گیرد. پمپاژ هوا خلاء ایجاد می کند که خون را به آلت تناسلی می کشد و باعث تورم آن می شود. افراد معمولا از این دستگاه ها برای درمان اختلال نعوظ استفاده می کنند. هیچ مدرک علمی نشان نمی دهد که آنها می توانند به بزرگ کردن آلت تناسلی مردان کمک کنند.

قرص و لوسیون

قرص ها و کرم های مختلف وعده افزایش سایز آلت را می دهند. آنها معمولا حاوی ویتامین ها، مواد معدنی، گیاهان دارویی یا هورمون هستند. با این حال، هیچ مدرک علمی مبنی بر اینکه هر یک از این محصولات می تواند سایز آلت تناسلی را افزایش دهد وجود ندارد. در واقع، آزمایشات نشان داده است که برخی از آنها حاوی مواد مضر مانند آفت کش ها، سرب، مدفوع حیوانات و E.coli  هستند.

خطرات و عوارض بزرگ کردن آلت تناسلی مردان

این خطرات عبارتند از:

  • تورم و عفونت ناشی از جراحی
  • آسیب به بافت آلت تناسلی، که ممکن است منجر به نعوظ ضعیف‌ تر شود
  • افزایش نگرانی و استرس در صورتی که فرد بهبودی را مشاهده نکند
  • هدر دادن پول برای محصولاتی که کار نمی کنند

از جمله بیماری هایی که جزو بیماری های تناسلی مردان به حساب می آیند می توان به سوزاک و کلامیدیا اشاره کرد.

نکاتی برای بهبود زندگی جنسی

احساسات منفی در مورد اندازه آلت تناسلی می تواند مانع لذت بردن فرد از رابطه جنسی و کیفیت زندگی شود. بیشتر روش های بزرگ کردن آلت تناسلی باعث افزایش سایز آلت نمی شود. با این حال، نکات زیر ممکن است به جلوگیری از اضطراب یا افزایش زندگی جنسی افراد بدون استفاده از راه های بزرگ کردن آلت تناسلی مردان کمک کند:

نکاتی برای بهبود زندگی جنسی

کوتاه کردن موهای ناحیه تناسلی تا آلت تناسلی بزرگتر به نظر برسد.

ورزش منظم، که می تواند به مدیریت وزن بدن کمک کند و ممکن است به بهبود عملکرد نعوظ کمک کند.

جستجوی کمک برای شرایط سلامتی – مانند افسردگی یا بیماری قلبی – که ممکن است بر میل جنسی یا توانایی فیزیکی برای داشتن فعالیت جنسی تأثیر بگذارد.

پیروی از یک رژیم غذایی که سرشار از میوه‌ها و سبزیجات تازه است.

به اشتراک گذاشتن نگرانی ها با همسر

دکتر حامد رجایی توصیه می کندکه راه‌ های جدید رابطه جنسی، مانند داشتن رابطه جنسی دهانی یا استفاده از اسباب ‌بازی‌های جنسی در زمان معاشقه را نیز امتحان کنید. از بیماری های مقاربتی می توان به کلامیدیا نیز اشاره کرد.

دکتر حامد رجایی

جراحی اورولوژی (جراحی کلیه و مجاری ادراری)
فوق تخصص و فلوشیپ سنگ های ادراری و اندریورولوژی (جراحی درون بین) لاپاراسکوپی پیشرفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *